Materace

Cena
  • od
    do

Odpowiednie materace warunkiem zdrowego snu

Dobór odpowiedniego materaca jest wyjątkowo ważny dla zdrowego snu. Modele dostępne na rynku można podzielić ze względu na ich charakterystyczne cechy, wariant konstrukcji oraz typ materiału, z jakiego zostały wykonane. Wszystko to decyduje o naszym zdrowiu i jakości wypoczynku.

Rodzaje materaców

Materace do łóżka piankowe. Materace do łóżka z pianki poliuretanowej wzbogacone są zazwyczaj warstwą kokosową. Cechuje je duży stopień twardości i stosunkowo niska cena. Nowoczesnym wariantem są materace do łóżka piankowe o wysokiej elastyczności, które dostosowują się do kształtu ciała i dobrze stabilizują kręgosłup.
Materace do spania lateksowe. Materace do spania lateksowe zbudowane są z surowca, który powstaje w procesie wulkanizacji mleczka drzewa kauczukowego. Aby wytworzyć bardzo elastyczny materiał o porowatej strukturze, naturalny surowiec łączony jest z lateksem syntetycznym. Te materace do spania mają rozmaite stopnie twardości, które możemy dopasować do ciężaru ciała. Doskonale też spełniają swoją rolę jako materace dwuosobowe.
Materace do spania sprężynowe. Materace do spania sprężynowe, zwane także bonnelowymi, opierają swoją konstrukcję na połączonych ze sobą sprężynach. Pokrywa się je np. filcem lub trawą morską. Materace bonnelowe wyróżnia trwałość i korzystna cena. Ich wadą jest niezbyt dokładnie dopasowywanie się do krzywizn ciała. Ponadto materace dwuosobowe bonnelowe powodują pewien dyskomfort: ruchy ciała przenoszone są przez sprężyny na drugą osobę, więc raczej unika się ich stosowania w łożach małżeńskich.
Materace do łóżka kieszeniowe. Materace do łóżka kieszeniowe stanowią ulepszoną wersję modeli bonnelowych. Ich konstrukcja również bazuje na sprężynach, które są rozdzielone i umieszczone w kieszonkach z tkaniny. Każda spirala pracuje niezależnie i ugięcie jednej z nich nie powoduje reakcji sąsiednich. Materac dwuosobowy kieszeniowy umożliwia wypoczywanie dwóch osób w komfortowych warunkach. Sprężyny w kieszonkach pokrywa się pianką poliuretanową lub trwalszymi i elastycznymi piankami lateksowymi.

Materace do łóżka w naszej ofercie

Oferujemy doskonałe materace jednoosobowe i materace dwuosobowe oparte na konstrukcji kieszeniowej. Wszystkie składają się z następujących warstw:
• Pikowany pokrowiec antyalergiczny o wydłużonym cyklu ścieralności, z wszytym zamkiem.
• Pianka poliuretanowa T25 o zwiększonej elastyczności zapobiegającej pękaniu, posiada dużą odporność na odkształcenia oraz wygniatanie, zapewniając komfort snu.
• Naturalny filc - przekładka tapicerska, która oddziela warstwę sprężyn od warstwy pianki, usztywniając całą konstrukcję i zwiększając wytrzymałość materaca.
• 9-strefowa formatka sprężyn kieszeniowych. System, dzięki strefom o zróżnicowanej twardości, zapewnia ergonomiczną pozycję ciała. Każda sprężyna jest w osobnej otulinie z elastycznego materiału, który zapobiega przecieraniu się i pękaniu kieszonek pracujących cicho i niezależnie od siebie.
Produkty te różnią się od siebie rodzajem dodatkowej warstwy, którą stanowi:
• Mata kokosowa - surowiec naturalny o właściwościach antygrzybicznych i antyalergicznych, zapewnia cyrkulację powietrza, nadaje materacowi twardość i elastyczność.
• Visco Memory - pianka, która reaguje zarówno na nacisk, jak i na temperaturę ciała, co pozwala na idealne odwzorowanie i dopasowanie się do kształtu ciała.
• Lateks zwiększa komfort snu, doskonale dopasowuje się do kształtu ciała oraz zapewnia ciągłą wentylację, a dzięki systemowi otworów obecnemu na całej płaszczyźnie zapobiega poceniu się w trakcie snu.

Na wszystkie materace jednoosobowe i materace dwuosobowe udzielamy 24-miesięcznej gwarancji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium