Meble klasyczne

Irys 1 - solidne meble salonowe Irys 1 - solidne meble salonowe
Producent: Modeca
Cena: 2 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 2 - solidne meble salonowe Irys 2 - solidne meble salonowe
Producent: Modeca
Cena: 2 033,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 3 - solidne meble salonowe Irys 3 - solidne meble salonowe
Producent: Modeca
Cena: 3 084,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 4 - solidne meble salonowe Irys 4 - solidne meble salonowe
Producent: Modeca
Cena: 3 639,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 5 - solidne meble do sypialni Irys 5 - solidne meble do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 5 737,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 6 - solidne meble do sypialni Irys 6 - solidne meble do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 5 557,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 7 - solidne meble do sypialni Irys 7 - solidne meble do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 4 684,00 zł
szt.
zobacz więcej
Irys 8 - solidne meble do sypialni Irys 8 - solidne meble do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 4 504,00 zł
szt.
zobacz więcej
Devon 13 - zestaw mebli młodzieżowych Devon 13 - zestaw mebli młodzieżowych
Producent: Modeca
Cena: 1 686,00 zł
szt.
zobacz więcej
Devon 4 -  zestaw mebli młodzieżowych Devon 4 - zestaw mebli młodzieżowych
Producent: Modeca
Cena: 2 273,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bali 1 - zestaw mebli do sypialni Bali 1 - zestaw mebli do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 3 775,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bali 2 - zestaw mebli do sypialni Bali 2 - zestaw mebli do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 4 012,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bali 3 - zestaw mebli do sypialni Bali 3 - zestaw mebli do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 4 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bali 4 - zestaw mebli do sypialni Bali 4 - zestaw mebli do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 4 577,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bali 5 - zestaw mebli do sypialni Bali 5 - zestaw mebli do sypialni
Producent: Modeca
Cena: 4 813,00 zł
szt.
zobacz więcej

Współczesne meble klasyczne

Meble klasyczne, wbrew ich nazwie, nie nawiązują do stylu klasycznego panującego na przełomie XIX i XX wieku. Można w nich dostrzec echa modernizmu, ale najbliżej im jest do nowoczesnych wzorów, które opracowane zostały na przestrzeni trzech ostatnich dekad. Meble klasyczne są modelami najbardziej popularnymi w wystroju współczesnych mieszkań. Obok prostej konstrukcji cechują się przede wszystkim dużą funkcjonalnością, w wielu wypadkach przełamującą minimalizm mebli nowoczesnych. Producenci stawiają również na zachowanie odpowiedniej estetyki, która jest znacznie bogatsza w porównaniu z meblami w stylu modern.

Współczesny styl klasyczny zachowuje pewnego rodzaju równowagę między trendami dnia dzisiejszego, a modą lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Meble klasyczne, podobnie jak nowoczesne, cechują się prostotą formy, ale wprowadzają też do pomieszczenia większą swobodę odnośnie wykończeń i faktur. Odrzucają biało-szarą jednolitość najczęściej na rzecz naturalnego drewna w różnych odcieniach. W przeciwieństwie do aranżacji nowoczesnych, styl klasyczny równie dobrze czuje się w dużych, otwartych przestrzeniach, jak i małych, niekoniecznie dobrze doświetlonych. Na tym polega jego zaleta - łatwe dostosowanie się do niewielkich pomieszczeń, które dominują we współczesnym mieszkalnictwie. Z tego powodu klasyczne meble cieszą się stałą popularnością.

Klasyczne meble - duża swoboda aranżacji

Urządzając mieszkanie w oparciu o meble klasyczne, w odróżnieniu od stylu modern, nie musimy zachowywać reżimu prostoty i oszczędności przestrzeni. Ważne w tym przypadku są indywidualne potrzeby, a przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. W organizowanym pomieszczeniu może być więcej mebli, w związku z tym ich wybór jest w sklepach znacznie szerszy. Oprócz standardowych stolików pod telewizor i witryn w salonie znaleźć się mogą różnego kształtu i wielkości komody, a nawet - czego w stylu nowoczesnym raczej się nie spotyka - szerokie szafy. W salonie klasycznym bez obawy o przełamanie stylu wstawimy też konsole, biblioteczki, a nawet oszklone kredensy. Inaczej też wygląda sypialnia, w której oprócz łóżka znaleźć się mogą np. stojące półki lub nawet tzw. meblościanki.

Największą różnicę między meblami w stylu modern a klasycznymi meblami dostrzeżemy w ich fakturach i kolorach. Tak jak modern opiera się przede wszystkim na meblach białych, tak klasyczne meble wykonane są zazwyczaj w barwach i fakturach drewnopodobnych. Często odcienie łączy się ze sobą, tworząc konstrukcje zbudowane kolorystycznie z jasnego i ciemnego drewna. To samo dotyczy wykończeń - interesujące jest zestawienie ze sobą powierzchni matowych z błyszczącymi. We współczesnym stylu klasycznym obowiązujący kanon to przede wszystkim zachowanie spójnej estetyki mebli i dodatków. W przeciwieństwie do wnętrz nowoczesnych nie ma tu miejsca na eksperymentowanie z kontrastującymi kolorami.

Klasyczne meble muszą do siebie pasować, być utrzymane w tej samej kolorystyce, posiadać podobną formę i wykończenie. Jednak w stylu tym nie musimy wystrzegać się zbytnio zdobień i detali - pod tym względem panuje tu pełna dowolność, która odrzuca nowoczesny minimalizm i przez to jest bliska wielu klientom naszego sklepu meblowego.

Meble klasyczne w naszym sklepie

Oferowane w naszym sklepie klasyczne meble pogrupowaliśmy w gotowe zestawy przeznaczone do salonu, pokoju młodzieżowego, sypialni i jadalni. Poszczególne modele zostały starannie wybrane. Przy kompletowaniu zestawów kierowaliśmy się wymogiem wysokiej jakości wykonania i zachowaniem estetycznej harmonii. Staraliśmy się, by przeważały modele w dekorze drewna o różnych odcieniach, tworzące w urządzanych pomieszczeniach atmosferę ciepła i spokoju. Zwróciliśmy również uwagę na trwałość mebli - wszystkie zostały wykonane z wysokojakościowych płyt laminowanych o dużej odporności na ewentualne uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Nasze meble klasyczne pozwolą nam cieszyć się ich idealnym wyglądem przez bardzo długi czas.

Każdy znajdujący się w zestawach mebel można zamówić pojedynczo i stworzyć własną koncepcję dowolnego wnętrza. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium